7. MEGFIZETHETŐ ÉS TISZTA ENERGIA

7.jpg

"Ensure access to affordable, reliable, sustainable and modern energy for all" / "Megfizethető, megbízható, fenntartható és korszerű energiához való hozzáférés biztosítása mindenki számára"

Az SDG 7 fő célkitűzése a modern energiaszolgáltatásokhoz való egyetemes hozzáférés biztosítása, az energiahatékonyság javítása és a megújuló energiaforrások részarányának növelése. A megfizethető, megbízható és fenntartható energiarendszerre való áttérés felgyorsítása érdekében az országoknak meg kell könnyíteniük a tiszta energiára irányuló kutatáshoz való hozzáférést, elő kell mozdítaniuk az energetikai infrastruktúrába és a tiszta energiával kapcsolatos technológiákba történő beruházásokat.

Forrás:

A Soproni Egyetem vonatkozásában az SDG-hez kapcsolódó tantárgyak arányát mutatja az alábbi ábra: