Tevékenység leírása:
Az egyhetes kutatótábor (5 nap, 4 éjszaka) a közös kezelési terv súlyponti területeihez kapcsolódva (természet, épített elemek, táj, kultúra, hagyományok, turizmus stb.) és a világörökségi táj változásainak nyomonkövetése (adatgyűjtés és monitoring) kutatási programjához kapcsolódva egyetemista hallgatók és helyi szakértők közreműködésével valósult meg.
A tábor élményszerzéssel (kenuzás, kirándulás, tájházak megismerése) és a tábori programokba integrált előadásokkal és gyakorlatokkal (terepi munkavégzés, interjúkészítés, kisfilmek készítése) tartalmas és értékteremtő szabadidős programokkal járult hozzá a világörökség tudat népszerűsítéséhez és a hallgatók kultúrtáj viszonyához. Környezetbarát közlekedési eszközök (kerékpár) használatával a táj- és településimázs reprezentációit, a fenntartható turizmus lehetőségeit tárták fel az ide érkező hallgatók.
A táborban turizmus-vendéglátás és óvodapedagógus szakos hallgatók vettek részt, vegyes csoportokban oktatói mentorálással dolgoztak az ott kapott projektfeladatokon.
A tábor végére megismerték az UNESCO kultúrtáj legfőbb természeti és kulturális értékeit, megértették a táj fenntartásának fontosságát, a fenntartható turizmusfejlesztés, településfejlesztés kérdéseit. Találkoztak polgármesterekkel, helyi fejlesztésért felelős szereplőkkel, intézményvezetőkkel, és helyi lakosokkal.
Tevékenyég felelőse: Bazsóné Bertalan Laura
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Természet érméken kiállítás
- Levéltárpedagógiai foglalkozások. HatAlmás Családi Nap: Alma Mater Kincskereső - Nyomozz a sünnel!
- ÖkoPlusz Fesztivál
- Szentjánosbogár túra
- Vasi Zöldkosár nyílt nap
- Vas Megyei Méhésznap
- Könyvtárpedagógiai foglalkozások Slow ART : Kesztyűs kézzel a Műemlékkönyvtár kincsei között
- Szeptemberi Vasi Zöldkosár
- A Vasi Zöldkosárral közösen szervezett 3. oltónap
- Kutatók éjszakája rendezvény az Erdőmérnöki Karon