Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Mit tehetsz Te a Zöld Egyetemért?

Mit tehetsz TE a Zöld Egyetemért?

 

A Soproni Egyetem elkötelezett minden olyan kezdeményezés iránt, amely a környezeti, gazdasági vagy társadalmi fenntarthatóságot szolgálja. Ezt az attitűdöt tükrözi az Egyetem egyént és természetet középpontba állító „Természetesen Veled!” jelmondata is. Az alábbiakban kigyűjtöttük azokat a legfontosabb lépéseket, amelyekkel Te is hozzájárulhatsz mindehhez.

  1. Vigyázz a Botanikus Kertre – ne szemetelj, tarts tiszteletben az élővilágot, őrizd meg a nyugalmát!
  2. Használd a kül-, és beltéri szelektív hulladékgyűjtő edényeket, hívd fel barátaid figyelmét is rá.
  3. Figyelj, hogy mit és hová kell dobni, kövesd a „Hova dobjam?” plakátok útmutatásait, így növelheted a körkörös és fenntartható gazdaság hatékonyságát.
  4. Sopronban az alumínium dobozt (energia italos, üdítős, sörös) a műanyag hulladékhoz kell dobni, amit a sárga szín jelöl a hulladékgyűjtőn. Másik lehetőség, ha REpont visszaváltási rendszerben helyezed el.
  5. Termelj kevesebb ételhulladékot, ha nem sikerül, akkor, ami biológiailag lebomlik (gyümölcs, zöldség, kávézacc) a biohulladék-gyűjtő edényekbe helyezd el (kivéve: csomagolás, főtt és zsíros részek), hogy le tudjuk komposztálni és felhasználhassuk a Botanikus kertben tápanyagként.
  6. Vásárolj hazai termékeket, fogyassz minél több idényzöldséget-gyümölcsöt.
  7. Palackos ásványvíz helyett válaszd a jó minőségű csapvizet (az Egyetem területén kültéri vízvételi pontok is megtalálhatóak) vagy házi készítésű szódát. Saját palackodban mindig magaddal is tudod vinni ezeket.
  8. Válaszd a zéró emissziós közlekedési módokat, mint például a kerékpározást vagy a gyaloglást.
  9. Használj kevesebb csomagolóanyagot, kerüld az egyszer használatos, eldobható termékeket, részesítsed előnyben az újrahasznosított, többszőr használhatókat (pl.: vászontáska, re-pohár).
  10. Légy része fenntarthatósági diákközösségeknek – irány a szakkollégium – építs kapcsolatokat, szerezz új ismereteket.
  11. Ismerd meg az ENSZ 17 fenntartható fejlődési célját (SDG-k), mindennapi tevékenységeid során tartsd szem előtt azokat, ezáltal is teszel a fenntarthatóságért.

Ha valamiben nem vagy biztos, kérdezz bátran, segíteni fogunk és így leszünk egy fenntartható és összetartó közösség, „Természetesen Veled” együtt!

Cikk nyomtatása E-mail