Akadálymentesítés a Soproni Egyetemen

A Soproni Egyetem több épülete is rendelkezik az előírásoknak megfelelően akadálymentesített feljáróval, rámpával illetve lifttel valamint mozgássérült mosdók is elérhetők. Az elmúlt évek fejlesztései nyomán a Botanikus Kert és a Ligneum Látogatóközpont is könnyedén megközelíthető kerekesszékkel is.

Az egyetem kollégiumai is fel vannak készülve a mozgáskorlátozott hallgatók fogadására, rendelkezésre áll lépcsőfelvonó lift, akadálymentesített szoba. Mozgássérült mosdó is található az épületekben.

A Soproni Egyetem folyamatosan dolgozik azon, hogy a vakok és gyengénlátók számára is elérhető és látogatható legyen. A gyalogos járdák esetén a fő kampuszon vakvezető burkolat sáv került kiépítésre illetve egyes helyeken fehér sávos felfestés került alkalmazásra. Az újonnan kihelyezett információs táblák már Braille írással is ellátottak.

A segítőállatok az egyetem egész területére szabad bejárást kapnak.