Forgalomcsökkentési megoldások az Egyetem területén

A Botanikus kert 1978 óta természetvédelmi terület. A benne található fajok és a terület védettségének fenntartása miatt az egyetem teljes területére korlátozott a bejárás.

A Botanikus kert területére csak engedéllyel lehet behajtani, csak a valóban szükséges forgalom számára használhatóak a belső utak. Ezt sorompó és rendszám ellenőrző rendszer biztosítja az Ady Endre út felőli és a Bajcsy-Zsilinszky utcai kapuknál. A dolgozói parkolók esetében szükséges az előzetes rendszámbejelentés, ha valaki használni szeretné a kijelölt parkolókat. A hallgatók a kollégiumhoz tartozó parkolókat korlátozott számban vehetik igénybe, a szabad helyekre pályázni kell, hiszen csak annyi engedélyt adnak ki, ahány kijelölt hely található.

Emellett az egyetem támogatja a közlekedési alternatívák használatát, mint például a kerékpáros közlekedést. Törekvéseivel és infrastruktúrális fejlesztéseivel 2023-ban kiérdemelte a Haladó kerékpárosbarát munkahely címet. A dolgozók egy pályázat keretén belül kerékpárrokkal gazdagodtak, továbbá kerékpártámaszok és szervízoszlopok kerültek kiépítésre.

Ezek az intézkedések egyrészt segítik a fenntartható közlekedést, másrészt hozzájárulnak az egyetem dolgozóinak és hallgatóinak életminőségének javulásához.