LIGNEUM Rendezvényház és Látogatóközpont

Az építészeti nívódíjjal elismert Ligneum a Botanikus kert közepén álló három szintes üvegpalota, melynek megújult terei nemcsak az Egyetem tudományos és társadalmi életét, hanem a város kultúrabarát közönségét is szolgálják.

Az előtérben a Botanika Kávézó fogadja az ide érkezőket, az alagsorban a Selmecbányáról idemenekített közel 150 éves gerinces állattani gyűjtemény preparátumait lehet megtekinteni – egyénileg vagy szervezett keretek között: tematikus tanórák vagy tudományos kalandjáték keretében.  A 100-150 fős Rendezvényteremben konferenciák, ismeretterjesztő előadások, koncertek, közönségtalálkozók, hangversenyek, pódium estek szerveződnek – akár bérelhető is a terem. A félemelti „Fészek” az egyetemisták közösségi tere, ahol a lombkorona magasságában minden jó kezdeményezés otthonra lel… Természetesen Veled!

Aktualitások: https://www.facebook.com/soeligneum