Tanösvény a Botanikus kertben

A 16 táblából álló tanösvény az egyetem erdészeti és faipari szakjainak legfontosabb tematikáit járja körbe könnyen érthető formában, úgy mint: erdőművelés, fahasználat, erdei mellékhaszonvétel, erdei szabályok, erdőgazdálkodás, vadgazdálkodás, az erdő klimatikus hatásai, faipari technológiák stb. Fő célközönség az óvodás és általános iskolás gyerekek.

A táblák a főbb fogalmakat ismertetik, valamint pár izgalmas tudnivalót is tartalmaznak sok színes, látványos képpel gazdagítva. Minden tábla sarkában található egy sablon, melyet a gyerekek körbe tudnak rajzolni, majd minden megrajzolt sablonhoz egy-egy érdekes feladatot kell megoldaniuk a táblán található témával kapcsolatosan, az ott megismertek alapján.

A tanösvény az alsó kertben indul 4 táblával a sétálóutak mentén, a felső kertben pedig 12 tábla található a burkolt utak mellett.

A tanösvény szabadon látogatható a botanikus kert nyitvatartási idejében: nyáron 8.00 és 20.00 óra között, míg télen 8.00 és 16.00 óra között.

További információ: http://treejoy.uni-sopron.hu/tanosveny/

Készítette: Péterfalvi Ágnes