Soproni Egyetem a IV. Győri Klíma Expon

A Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kara is a IV. Győri Klíma Expo vendége volt 2024. október elején. Győr Megyei Jogú Város és társszervezői immáron negyedik alkalommal rendezték meg öko-tematikus kiállításukat a fenntarthatóság és klímavédelem jegyében. Az idei évben kiemelt témaként a GREEN DEAL – Európai Zöld Megállapodás szerepelt, az előadások, kerekasztal beszélgetések főleg a zero kibocsátás és klímasemlegesség elérésének kérdéseit járták körül. Az esemény fővédnöke dr. Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium Államtitkára volt.

Régiós szereplőként a Soproni Egyetem is képviseltette magát a győri Széchenyi István Egyetem és a veszprémi Pannon Egyetem mellett. A standon nemcsak az egyetem képzéseit ismerhették meg az érdeklődők, de a TAEG Zrt. jóvoltából különböző interaktív játékokkal is közelebb kerülhettek a természet világához.